5 atrakcji w drodze do Zakopanego

Wybierasz się na urlop do Zakopanego? To miejsce, które oferuje bardzo wiele atrakcji o charakterze wypoczynkowym. Wycieczki górskie, wspinaczka, baseny termalne, spacery, karczmy i restauracje oraz wiele innych atrakcji, które prawdopodobnie sprawią, że z pewnością nie będziesz się nudzić podczas swoich wakacji, niezależnie od tego, jak długo będą one trwały.

Wykorzystaj zatem podróż do Zakopanego i odwiedź parę interesujących miejsc, jeszcze zanim na dobre rozpoczniesz swój wypoczynek. A co warto zobaczyć?Zamek w Niedzicy i Czorsztynie


Na brzegu zbiornika czorsztyńskiego znajduje się stara warownia, położona dokładnie w miejscowości Niedzica. Jest to średniowieczna budowla, wzniesiona prawdopodobnie na początku XIV wieku. Według legendy rezydowali tam niegdyś Inkowie oraz arystokracja uciekająca przed najazdem hiszpańskim. Obecnie warownia spełnia funkcję hotelu oraz muzeum i stanowi jedną z największych i najciekawszych atrakcji województwa małopolskiego. Można tutaj zwiedzić bogato wyposażone komnaty, salę myśliwską, izbę żupną, lochy, znajdujące się w podziemiach więzienie. Drugim, niezwykle uroczym miejscem, którego nie można przegapić, jest położona nad samym Dunajcem gotycka budowla z XIV – Zamek w Czorsztynie. Z ruin zamku rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Beskid Sądecki, a także na Dunajec, zbiornik czorsztyński oraz Zamek w Niedzicy.


Spływ Dunajcem


Wybierając się do Zakopanego nie sposób nie zatrzymać się na spływ Dunajcem. Jest to jedna z największych atrakcji regionu pienińskiego. Niemalże wdzierająca się w skały rzeka położona jest w taki sposób, iż podczas spływu możemy doświadczyć niesamowitych widoków na najpiękniejsze pienińskie szczyty. Sokolica oraz Trzy Korony to tylko jedne z nich. Do samej przystani flisackiej, gdzie możesz wsiąść na tratwę dojedziesz bardzo prostą drogą z samej Niedzicy. Spływ kończy się w Krościenku lub Szczawnicy, skąd można wrócić do samochodu specjalnym busem. Spływ stanowi gwarancję niesamowitych widoków na dziką część natury Pienińskiego Parku Narodowego i atrakcję, której próżno szukać w innych częściach Polski.


Czerwony Klasztor


W okolicach Dunajca, na granicy Polsko-Słowackiej znajduje się ufundowany przez węgierskiego magnata kompleks klasztorny. Jego budowę rozpoczęto za czasów Kazimierza Wielkiego i do dziś zachował się w bardzo dobrym stanie. Zamieszkiwali go zakonnicy, którzy rozbudowali obiekt o min.: aptekę, szpital, domki-pustelnie. Do dziś w klasztorze możemy zobaczyć hodowane przez nich zioła lecznicze. Z samym klasztorem związanych jest wiele legend i opowieści. Dotrzeć można tam spacerem ze Szczawnicy lub malowniczym pienińskim szlakiem górskim. Z pewnością drogę umili nam widok na przepiękne koryto płynącego Dunajca.


Dwór w Łopusznej


Na drodze do Zakopanego znajduje się również przepiękna gorczańska wieś – Łopuszna. A w niej warty odwiedzenia Dwór Tetmajerów z ok 1790 roku. Przepiękna budowla, w której można obejrzeć zarówno pokój gościnny, jak i pokoje sypialnie, kuchnię wraz ze spiżarnią, a także pobliskie domy chłopskie. Dwór jest otoczony przepięknym ogrodem, na którym pasą się konie. Z miejsca tego bardzo blisko już na urokliwe szlaki gorczańskie lub do atrakcji Pienińskiego Parku Narodowego.


Grywałd


Ciekawym miejscem do odwiedzenia po drodze do Zakopanego jest małopolska wieś Grywałd. Znajduje się ona na stokach Lubania w Gorcach. Główną jej atrakcję stanowi gotycki kościół pod wezwaniem św. Marcina, pochodzący z XV wieku. Miejscowość znajduje się na małopolskim szlaku architektury drewnianej.

http://www.visitzakopane.pl/

 

Aktualnie brak komentarzy dotyczących tego artykułu.


  Dodaj swój komentarz

Podpis:
Treść komentarza:
token
Przepisz kod z obrazka:

REKLAMY ADSENSE

300x50
Noclegi w Sopocie, Zakwaterowanie w Sopocie, Kwatery w Sopocie, Pokoje w Sopocie, Apartamenty w Sopocie
Twoja strona www