6 atrakcyjnych miejsc na narty w górach

6 atrakcyjnych miejsc na narty w górach

Dodano: 10.10.2017, przez: T.K.

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami, warto zatem rozważyć ciekawe miejsca, które koniecznie należy odwiedzić. Okazuje się, że wcale nie trzeba jechać za granicę, aby poszusować na nartach, ponieważ w Polsce również można znaleźć całe mnóstwo fantastycznych miejsc, które mogą się pochwalić doskonałymi warunkami dla miłośników białego szaleństwa. Poniżej TOP 6 najlepszych miejsc na wypad na narty!

 

Zieleniec

 

Ośrodek w Zieleńcu jest położony na wysokości 950 m n.p.m. Bardzo specyficzny klimat, który można nawet porównywać z alpejskim zapewnia wspaniałe warunki dla wszystkich miłośników zimowego szaleństwa. Ponadto ośrodek ten coraz bardziej zyskuje na popularności i obecnie można tutaj spotkać również turystów z Anglii, Niemiec czy Czech. Stoki narciarskie są znakomicie przygotowane na przyjęcie narciarzy i snowboardzistów, dzięki czemu wyjazd z pewnością będzie udany. Miejsce stworzone zarówno dla zaawansowanych, jak i amatorów zimowych szaleństw z pewnością zagwarantuje mnóstwo niezapomnianych wrażeń.


Białka Tatrzańska

 

Jest to ulubione miejsce Polaków zwłaszcza w okresie zimowym. Ośrodek Kotelnica wraz z dwoma stacjami narciarskimi: Kotelnicą oraz Banią stanowią prawdziwą chlubę tego regionu. Stoki narciarskie są naprawdę znakomicie przygotowane, zarówno dla narciarzy bardziej doświadczonych, jak i tych bardziej początkujących, którzy dopiero połknęli sportowego bakcyla. Doskonała infrastruktura oraz przemyślane rozwiązania sprawiają, że miliony Polaków każdego roku kierują swoje kroki właśnie tutaj, aby poszaleć na doskonale przygotowanych trasach zjazdowych. Ponadto znajduje się tu mnóstwo ośrodków, gdzie można wypożyczyć sprzęt oraz wykupić lekcje z instruktorem narciarstwa.

 

 

Szklarska Poręba

 

To prawdziwa perełka, która przyciąga narciarzy głównie z uwagi na doskonałą infrastrukturę. To tutaj znajduje się największy w Polsce Wyciąg Karkonosze Express, a także polecany przez amatorów sportów zimowych wyciąg Ski Arena Szrenica. W Szklarskiej Porębie znajduje się mnóstwo szkół narciarskich i wypożyczalni sprzętu, które zachwycają wystrojem, ciepłym przyjęciem gości i licznymi udogodnieniami. Przykładowo warto wspomnieć o ośrodku, którego pełna oferta znajduje się tutaj Aby narciarze mogli dostać się na szczyt Szrenicy, muszą skorzystać z wyciągu krzesełkowego, który został podzielony na dwie sekcje o łącznej długości ok. 2800 metrów. Ponadto jazda na nartach odbywa się tutaj po czterech dostępnych dla sportowców szlakach: niebieskim, czarnym oraz dwóm czerwonym o łącznej długości ponad 10 km. to idealne miejsce dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki lub chcą zdobyć nowe horyzonty w jeździe na nartach.


Czarna Góra

 

Czarna Góra od kilku lat bardzo dynamicznie się rozwija i jest bardzo często porównywana do stacji w Białce. Narciarska stacja powstała w 1996 roku w miejscowości Sienna u stóp Śnieżnika, natomiast jej dogodne położenie oraz niepowtarzalny klimat sprawiają, że śnieg utrzymuje się tutaj bardzo długo, bo od listopada aż do kwietnia. Ośrodek może się pochwalić dużą uniwersalnością z uwagi na fakt, iż oferuje mnóstwo bardzo zróżnicowanych tras. Infrastruktura oraz baza noclegowa również stoją na bardzo wysokim poziomie.

 


Krynica

 

Dzięki wybudowaniu kolei gondolowej na szczyt Jaworzyny Krynica wspięła się na szczyt listy ulubionych miejsc turystów z Polski oraz ze Słowacji. Piękny i niezwykły ośrodek z licznymi udogodnieniami, jaki powstał na stoku tej wspaniałej góry przyciąga coraz większe rzesze narciarzy każdego roku. Jazda na nartach po 7 przygotowanych dla turystów trasach jest nie tylko czystą przyjemnością, ale również doskonałym sposobem na podziwianie cudownych krajobrazów.

Kasprowy Wierch

 

Tego miejsca w zestawieniu nie mogło zabraknąć, ponieważ Kasprowy Wierch przez wiele osób nazywany jest "świętą górą polskiego narciarstwa". Wjazd na górę niedawno został zmodernizowany i jest on obecnie bardzo wygodny i komfortowy. Trasy może nie są tak zróżnicowane jak w pozostałych, wymienionych powyżej ośrodkach, jednak Kasprowy Wierch ma w sobie coś magicznego i ujmującego, co sprawia że wiele osób nie wyobraża sobie sezonu zimowego bez wyjazdu na narty właśnie w to miejsce.

 

 

Zimowe szaleństwa zdobyły serca milionów turystów, którzy chcą aktywnie i przede wszystkim przyjemnie spędzić czas zimą. Narty to idealny sport, który zapewnia ogromną dawkę adrenaliny. Ma również korzystny wpływ na zdrowie bowiem poprawia krążenie, układ mięśniowy i wprawia nas w dobry nastrój. Wierzymy, że nasze propozycje przyczynią się do najlepszego wyboru. Zatem zaplanuj wyjazd na narty już dziś!

 

Komentarze